Met Kerst hoor je traditioneel op te roepen tot wereldvrede en geld te doneren aan een goed doel. Beide heel nobel, maar met het geld doneren aan het goede doel ben ik ondertussen wel klaar.
Niet omdat ik geen goede doelen meer wil steunen. Ik stoor me echter steeds meer aan de bergen post die ik ontvang vanaf het moment dat ik besluit om een goed doel eenmalig te ondersteunen. De bedragen die ik kan doneren zijn niet zo hoog, dus binnen 2 jaar heb ik meer aan post en drukwerk ontvangen dan ik gedoneerd heb. Zo heb ontvang ik al jarenlang post van het Stichting Vluchteling, Kika, Milieudefensie en Oxfam Novib. Bedelbrieven die ongeopend bij het oud-papier gaan. Bij het Aidsfonds en Amnesty International heb ik de positieve ervaring dat ze geen extra post sturen.
De overtreffende trap van irritant vormen de loterijen. Geef ons geld en dan gaat er maar liefst x procent naar een goed doel. Als ik ’t zelf geef gaat 100% naar het goede doel… Da’s nog altijd meer.
Om dit jaar toch wat aan de Kerstgedachte te doen heb ik een deel van mijn eindejaarsbonus naar mijn MyC4 account overgemaakt. Dat levert mij (als ’t goed gaat) wat rente op en het levert Afrikaanse ondernemers kansen op om te investeren in hun bedrijf. Mijn huidige rendement op jaarbasis is ongeveer 6%.
Een tweede deel van de bonus heb ik via GreenChoice gestoken in een certificaat Meewind. Per certificaat wordt er ongeveer 2800 kWH opgewekt, verwacht rendement voor de investeerder: 7 a 10% op jaarbasis.
Daarnaast heb ik een extra bedrag overgemaakt aan de Groene Amsterdammer. Als dank voor een wekelijks portie scherpen van de geest. Dat durf ik veilig te doen, want ik weet zeker dat de Groene voldoende hersenen heeft om zich niet uit te leveren aan het grootkapitaal (zoals PCM in het verleden wel heeft gedaan).
Kortom: mijn geld en tijd gaan deze kerst naar mensen en projecten die beginnen met de verandering die ze willen zien in de wereld. Waarbij ik bij voorkeur zelf deelneem aan die verandering. Nu nog een peer to peer bank waarbij ik dat ook kleinschalig in Europese en lokale ondernemers kan doen.
Geef een reactie