Rendement MyC4 portefeuille februari 2012

Het is het eerste weekend van maart, dus tijd om mijn resultaten op MyC4 over de februari 2012 te bekijken. In februari ik weer een behoorlijk aantal terugbetalingen ontvangen op de leningen die ik via MyC4 aan Afrikaanse ondernemers verstrek. In totaal ging het om Euro 36,70 in 90 terugbetalingen van 71 ondernemers. Ik heb voor Euro 40 geïnvesteerd in 8 nieuwe ondernemers. Bij 3 biedingen was ik uiteindelijk te gierig en vroegen andere investeerders minder rente…

Algemene ontwikkelingen MyC4

Februari heeft in ieder geval een verduidelijking gebracht als je wil zien wat je rendement bij MyC4 is. Voorheen was de profit & loss een behoorlijk onoverzichtelijke tabel, waar ik zelf de nodige slagen overheen maakte om er tabak van te maken. Nu is het overzicht opgedeeld in een paar hoofdcategorieën en wordt afgesloten met het netto rendement over de periode die je bekijkt. Een grote verbetering als je het mij vraagt. MyC4 beschrijft hier de belangrijkste wijzigingen.

Een andere belangrijke stap is dat nu ook Gatsby een nieuwe risicoverdelingsafspraak heeft getekend met MyC4. Tot slot heeft februari ook weer een beetje goed nieuws gebracht uit Senegal, aangezien Birima weer een deel van de leningen terugbetaald heeft.

Voor wie meer over de positieve kant van Afrika wil lezen is See Africa Differently een aanrader.

Kwaliteit portfolio

Mijn portfolio is gegroeid naar 98 actieve leningen. Hiervan liggen 49 ondernemers op schema met terugbetalen van hun lening. Van 21 ondernemers komt binnenkort een termijn binnen en 28 ondernemers lopen achter. Dat is er 1 minder dan in januari, aangezien er 1 lening naar default is versprongen. De betreffende ondernemer heeft al 6 maanden niet meer betaald. Wat jammer te noemen is.

Winst/Verlies

MyC4 heeft haar winst en verlies overzicht een stuk verbeterd. Daar zijn geen lastige eigen berekeningen meer voor nodig, behalve dan om het rendement als percentage van het geïnvesteerde vermogen te achterhalen. Dat laat ik deze maand echter achter wegen. Zoals je hieronder kunt zien is de stijging van de Afrikaanse munten ook in februari goed voor een groot deel van mijn rendement. Al heb ik in februari meer rente ontvangen.

Interest
Earned interest before tax and currency € 2.57
Paid tax on earned interest € -0.36
Currency gain/loss on earned interest € 0.15
Earned interest after tax and currency € 2.36
Principal
Defaulted principal € -3.85
Recovered principal € 0.16
Currency gain/loss on earned principal € 1.88
Total gain/loss on principal € -1.8

Helaas wordt het rendement fors gedrukt door een lening die afgeboekt is, waardoor er uiteindelijk een netto rendement van 55 Eurocent overblijft. Niet echt om over naar huis te schrijven, maar gelukkig wel een positief resultaat.

Net result € 0.55

Nieuwe leningen/investeringen

De terugbetalingen die ik in januari heb ontvangen heb ik opnieuw geinvesteerd in Afrika. Deze maand heb ik mijn investeringen verdeeld over ondernemers in Ghana, Kenya, Rwanda en Uganda.

Country Business
Ghana SUSU Loan-Good Shepherd € 5,00
Kenya Anne Nyiha Mwagiru € 5,00
Damaris Wangui Matta € 5,00
Milka Wanjiku € 5,00
Rwanda Faustin H € 5,00
KAREKEZI EDWARD € 5,00
Uganda Kabuye Ivan € 5,00
Sentongo Ahmed € 5,00
Totaal Resultaat
€ 40,00

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: