Bij opgewekt.nu hebben ze donderdag een snelle telling voor een krachtiger energiebeleid gehouden. Schonere energie moet lukken, met een ambitie tussen de 14% in 2010 en 100% in 2050. Alleen de SP staat er niet tussen met een concreet percentage, maar gezien het standpunt op hun website zal dat geen probleem zijn:
De SP wil veel meer investeringen in duurzame energie. De komende 50 jaar zullen we ons moeten voorbereiden op een maatschappij die niet meer afhankelijk is van fossiele energie. Dat betekent massaal energie besparen en onze eigen energie opwekken uit zon, aardwarmte en wind.
Voor energiebesparing lijkt een ambitie zo rond de 2% politiek mogelijk te zijn met PvdA, SP, GroenLinks en ChristenUnie voor (71 kamerzetels) en het CDA dat vindt dat dit z.s.m. moet (41 zetels). De inzet van kernenergie wordt spannend met CDA, VVD en Wilders voor (72 zetels) en PvdA, SP, GroenLinks en ChristenUnie tegen (71 zetels). Ook het budget dat er daadwerkelijk voor duurzame energie wordt uitgetrokken blijft nog spannend, aangezien alleen GroenLinks en PvdA concrete bedragen noemen.
Plaats een reactie